Other formats

    Adobe Portable Document Format file (facsimile images)   TEI XML file   ePub eBook file  

Connect

    mail icontwitter iconBlogspot iconrss icon

Reports of the Native Affairs Committee, 1896.

[Translation. ] — Ripoata mo runga i nga Kupu-whakatau i raro i "Te Ture Whakamana Take Whenua Maori, 1893

page 27

[Translation. ]
Ripoata mo runga i nga Kupu-whakatau i raro i "Te Ture Whakamana Take Whenua Maori, 1893

E whai honore ana ahau ki te ripoata, kua takoto ki te aroaro o te Komiti nga Pukapuka o te Paremete, e whakahuatia ake nei i raro nei, mo nga Kupu-whakatau a te Kooti Whakamana Take i whakaturia nei i raro i "Te Ture Whakamana Take Whenua Maori, 1893," a kaore te Komiti e whai kupu ki te Whare mo runga mo nga whakataunga kua tuhia nei ki roto i aua pukapuka.

Ko enei e whai ake nei nga pukapuka i whiriwhiria, ara:—
  • No. G. 89.—Mo Mirimiri No. 1 Poraka;
  • No. G. 100.—Mo Kourateuwhi No. 1 me No. 1A, Taora No. 1, me Wharekaka A me B Poraka;
  • No. G. 106.—Mo Whangara Poraka;
  • No. G. 115.—Mo Tahora No. 201, 202, 203, 25, me 2G, me Koutu No. 1B;
  • No. 119G.—Mo Mangaheia No. 2 Poraka (i ata wehea te Ripoata o tenei);
  • No. 127G.—Mo Mangaheia No. 2D, Maungawaru No. 2 me No. 3, Maraetaha No. 2, Tekihana 3, 4, me 6, Kowhai No. 1, me Wharekaka C;
  • No. 140G.—Mo Tamaki Poraka;
  • No. 158G.—Mo Maraetaha No. 2, Tekihana 1;
  • No. 165.—Tono i whakatakotoria me nga kupu-whakatau i mahia tae noa ki te 31 o Hurae, 1896;
  • No. 166G.—Mo Makaiketeroa F me Roto-o-taha Poraka;
  • No. 173G.—Mo Pakarae No. 1 Poraka;
  • No. 181G.—Mo Mangapoiki 2F, A, B, 2A 3, 2B, 2D, 2E, me Tapuihikitea A me B Poraka;
  • No. 188G.—Mo Tauwharetoi No. 3A, Whangara, me Rotokautuku No. 1;
  • No. 204G.—Mo Waihengahenga, me
  • No. 206G.—Mo Kourateuwhi No. 2C.